Všechny kategorie
EN

Novinky

Jaký materiál je hdpe? Jaké jsou vlastnosti?

Čas: 2021-08-25 Hity: 24

V našem každodenním životě může mnoho lidí znát HDPE drenážní potrubí, ale také mnoho lidí neví, co je HDPE, jaké jsou vlastnosti HDPE? Editor vás podrobně seznámí se znalostmi souvisejícími s HDPE.

1

1. Jaký materiál je hdpe?
HDPE znamená polyetylen s vysokou hustotou, což je termoplastická pryskyřice s vysokou krystalinitou a nepolaritou. Hdpe byl uveden na trh již v roce 1956, ale tento materiál v té době zdaleka nebyl zralý. Postupem času se však jeho technologie a výrobní úroveň neustále zlepšovaly a na trh byly postupně přijímány polyetylenové materiály s vysokou hustotou.

2. Jaká jsou hlavní použití hdpe?
Polyetylen s vysokou hustotou se jeví jako bílé granule a má mnoho výhod. Je široce používán v plastových výrobcích, obalech, elektronických zařízeních, každodenních drobnostech, automobilech a dalších oborech. Konkrétně to lze vyjádřit v následujících aspektech:
Podle různých výrobních postupů je možné jej rozdělit na vstřikované výrobky, vyfukované výrobky, vytlačované výrobky, rotační tvarování a tak dále. Obecně lze říci, že mezi běžné vstřikovací produkty patří nádoby na potraviny, plastové boxy, odpadkové koše, plastové květiny, víčka na lahve atd., Zatímco nádrže na benzín, pytle na balení potravin, fólie na obložení hnojiv, nádoby, plastové lahve atd. Jsou všechny velmi běžné foukané výrobky . Plastové výrobky.
Extrudované výrobky, jako jsou trubky, potrubí a tvarovky používané k přepravě plynu, vody, chemikálií atd., Jsou navíc všechny extrudované výrobky. Skladovací nádrže, velké kontejnery, boxy a sudy se obvykle vytvářejí rotačně.

3. Jaké jsou vlastnosti hdpe?
Materiál Hdpe je bezpečný a netoxický, bez zápachu a nebude vydávat zápach podobný jiným trubkám. Materiály hdpe mají zároveň velmi dobrou tepelnou odolnost a odolnost proti chladu a mají vynikající výkon v chemické stabilitě, tuhosti, houževnatosti a mechanické pevnosti. Materiál HDPE má nízkou absorpci vody a jeho izolační vlastnosti a odolnost proti záření jsou celkem vynikající. Právě díky výše uvedeným výhodám může být rozsah použití hdpe tak široký a trh vítán.