Všechny kategorie
EN

Novinky

Metody připojení tupé fúze pro HDPE potrubí

Čas: 2021-09-08 Hity: 12

Připojení na tupo je vhodné pro všechny tvarovky s průměrem od φ32-315 mm, nebo pro větší tvarovky. Výkonnostní charakteristiky této metody připojení jsou: tuhé spojení, nedemontáž a montáž a pevnost v tahu.

Připojení svařování na tupo je nejjednodušší způsob připojení potrubních tvarovek. Poskytuje mnoho pohodlných a výhodných předpokladů pro prefabrikovanou instalaci celého systému a nejsou potřeba žádné další komponenty. Spojení na tupo lze tedy použít bez ohledu na to, zda je prefabrikovaná instalace na místě nebo v dílně.
Svařovací část tupého svařování je velmi malá, svařovací hrana nebude zasahovat do potrubí a ve vnitřní části potrubí nedojde ke změně. Přípustná tloušťka svařovací plochy je téměř stejná jako tloušťka stěny trubky, takže trubka není zbytečná. Pomocí metody připojení na tupo lze plně využít délku trubky a spoj kolena.

Pokud je průměr potrubí menší než φ75 mm, lze použít metodu ručního svařování; ke svařování se používá elektrická svářečka a průměr potrubí je obecně φ40-315 mm.

3

Připojení horkého tavného potrubí HDPE potrubí:
1. Nejprve vložte dvě PE trubky, které mají být nainstalovány a připojeny na fixační svorku současně (svorku lze vyměnit podle instalovaného průměru trubky), a druhý konec každé trubky je podepřen trubkou závorka Na stejnou úroveň.
2. Druhým je použití elektrického rotačního nože k hladkému řezání čelních ploch trubek, aby bylo zajištěno, že styčné povrchy obou trubek jsou plně konzistentní.
3. Zatřetí se elektrická topná deska zahřeje na 210 ° C, umístí se uprostřed čelních ploch obou trubek a elektrohydraulické zařízení se ovládá tak, aby oba konce byly v kontaktu s elektrickou topnou deskou současně pro vytápění.
4. Nakonec, když ohřev dosáhne požadavků, je topná deska odstraněna a hydraulické zařízení je opět v provozu, takže konce obou roztavených trubek jsou plně spojeny a hydraulické zařízení je zajištěno, aby se zabránilo odrazu.

Kromě toho musí tloušťka zvlnění potrubí a doba tupého spoje během ohřevu přísně splňovat požadavky na proces materiálu. Obecně lze také odkázat na technické parametry a specifikace poskytnuté výrobcem.